• 13.05.20, 13:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eksperdid: virtuaalmürgitus ja suhtluse üleküllus panevad inimeste heaolu proovile

Peale majandusliku heaolu on eriolukord proovile pannud ka inimeste vaimse tervise. Vajadus inimliku kontakti ja suhtlemise järele on psühholoogide ja tööõnne ekspertide sõnul loomulik psühholoogiline vajadus. Virtuaalmürgituse ja suhtlemiskülluse kõrval on ruumi ka paremaks kontaktiks iseendaga ja uueks loomingulisuseks, rääkisid eksperdid live-kohtumiste sarjas SPUNK.
Vestlusringi osalejad
  • Vestlusringi osalejad
  • Foto: SPUNK
Psühholoogi ja muutuste nõustaja Eva-Maria Kangro sõnul on inimlik üksteisega kontaktis olemine üks psühholoogilisi vajadusi. Samas on ühised raskused omal moel inimesi viimastel nädalatel lähendanud ja kasvatanud empaatiavõimet. „Kuna suur osa suhtlusest on kolinud e-formaatidesse, on see ajule tohutu koormus ja nii väsimegi e-suhtlusest kiiremini. Põhiline kohanemisülesanne on saada hakkama müraga ning iseendale oma ruumi ja aja leida,” rääkis Kangro. „Oluline on iseendale ka teadvustada, mis on tegelikult hästi ja teha seda järjepidevalt. Nii kinnistame iseenda peas positiivseid seoseid,” täiendas ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele