Autorid: Mihkel Servinski, Koit Meres • 19. jaanuar 2021

Kas tööea mõiste on ajale jalgu jäänud?

Erinevas vanuses inimeste aktiivsus tööturul on Eesti taasiseseisvumise perioodil märkimisväärselt muutunud. Sellega seoses on pidamata arutelu tööea mõiste üle, mis mõjutab suuresti hinnanguid tööturu olukorrale tulevikus.

Maailm meie ümber on pidevas muutumises. Ometi on meie ümber aspekte, mille muutumist me ei märka ja üheks selliseks on mõiste tööiga, millel puudub ühene, igas maailma paigas kehtiv definitsioon. Eestis mõistetakse tööealiste all kõige sagedamini 15–64-aastaste vanuserühma. Sageli vaadatakse tööealistena ka vanusrühma alates 16-aastastest kuni pensionieani. Eesti tööjõu-uuring käsitleb tööealistena aga 15–74-aastaseid.

Tööea määramise aluseks võib võtta ka tööjõus osalemise määra vanusrühmas. Tööjõuks loeme inimesi, kes on tööga hõivatud või töötud. Töötu ei ole seejuures lihtsalt inimene, kes tööl ei käi, vaid inimene, kes ei käi tööl, kuid otsib aktiivselt tööd ja on võimeline selle leidmisel tööle asuma.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456