Maksuvaba 400 eurot, mida saab tööandja kasutada töötajate tervisesse panustamiseks, leiab aina enam kasutamist tööandja ravikindlustuse lepingute sõlmimisel. Kuidas ja miks on see nii töötajale kui ka tööandjale suur võit?
- IIZI tööandja ravikindlustuse spetsialist Ingrid Siska-Mölder astub üles Personalitöö Aastakonverentsil 11. veebruaril
Mullu kasvas tervisekindlustuse sõlmimine hüppeliselt
2020. aasta kolmanda kvartali lõpuks võrreldes 2019. aastaga kindlustatute arv rohkem kui kahekordistus ja praegu on Eestis kindlustatud üle 10 000 töötaja. Ingrid Siska-Mölderi sõnul on sama jõudsalt arenenud ravikindlustusturg – tööandja ravikindlustus on nüüdseks juba viie Eesti kindlustusandja toote loetelus ja tihedast konkurentsist võidavaid vaid kindlustatud töötajad.
Konkurents pakub ka uusi võimalusi ja nüüd saavad töötajad osta ka samadel tingimustel kindlustuskaitset oma pereliikmetele. Viimaste kuude põhjal saab kinnitada, et atraktiivne võimalus kogub hoogsalt populaarsust. Nimelt on eraisiku vabatahtliku ravikindlustuse ostuvõimalused piiratud. Enne lepingu sõlmimist toimub individuaalne riskihindamine ning sõltuvalt isiku tervislikust seisundist, vanusest ja muudest asjaoludest tuleb heal juhul tasuda märkimisväärne kindlustusmakse, halvemal juhul võib kindlustuskaitsest ilma jääda, sest pakkumisest keeldutakse näiteks teatud haiguse tõttu.
Tule kuulama!
Ingrid Siska-Mölder räägib ravikindlustusest lähemalt 11. veebruaril
Personalitöö Aastakonverentsil. Rohkem infot saad
SIIT.
Ettevõtte ravikindlustusest on saanud motivatsioonipaketi oluline osa
Töötajate motiveerimiseks pakutakse erinevaid võimalusi alates sportimisest ja ühisüritustest kuni lisapuhkepäevadeni. Atraktiivse võimalusena on valikusse lisandunud ettevõtte ravikindlustus, mis lubab töötajal tarbida tasulisi meditsiiniteenuseid kiirelt ja efektiivselt.
Aina enam eelistatakse tavapärastele soodustustele ravikindlustust
Kui varem motiveeriti töötajaid sportimisvõimaluste või ühisüritustega, siis nüüd eelistatakse aina enam muudele tööandja pakutavatele soodustustele ravikindlustust, mis annab töötajale võimaluse tarbida tasulisi meditsiiniteenuseid. See omakorda aitab töötajal püsida terve ja tekkinud murede korral saada abi kordades kiiremini, kui riiklik süsteem võimaldaks.
Kuna plaanilise ravi järjekorrad ei näita lühenemise märke ja Eesti Haigekassa pakutav hambaravi kompensatsioon annab võimaluse vaid ühekordseks kontrollvisiidiks, on kiire ja efektiivne ligipääs meditsiiniteenustele tavaliselt tasuline.
Tööandja ravikindlustuslepingu sõlmimisel tuleb kindlustusandjale esitada vaid kindlustatud isiku nimi ja isikukood. Terviseküsimustike täitmise ja lisaküsimustele vastamisega tegelema ei pea.
Võidavad nii tööandja kui ka töötaja
Kui ettevõte kindlustab 100 töötajat, on ligi 200-eurose aastamakse eest igal töötajal võimalus kasutada pere ja -eriarstiabiteenuseid 4000 euro (sh vaktsineerimine, profülaktilised uuringud, taastusravi) ja hambaraviteenuseid 300 euro ulatuses. Kui näiteks tööandja on soovinud vabatahtlikult pakkuda oma töötajatele gripi või puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise võimalust, ilma et töötervishoiuarst oleks seda ette kirjutanud, lisandub vaktsineerimiskulule erisoodustusmaks. Siska-Mölderi sõnul saab teenuse maksuvabalt, kui korraldada vaktsineerimine läbi vabatahtliku ravikindlustuse.
Lisakoormuseta protsessis on konfidentsiaalsus tagatud
Ravikindlustushüvitiste taotlemisega ei pea tegelema ettevõtte personalijuht või juhtkond ning töötaja suhtleb kulude hüvitamise puhul kindlustusandjaga otse läbi turvaliste e-kanalite. Protsess on kiire ja sujuv, raviarved esitatakse kindlustusele ja loetud päevade jooksul kantakse hüvitis töötaja pangaarvele.
Tööandjale isikustatuid andmeid kindlustuslepingu kasutamise kohta ei väljastata ning töötaja ei pea konfidentsiaalsuse pärast muretsema. Samuti ei tekita tööandjale olulist lisakoormust pereliikmete kindlustamine, sest peredele väljastatakse eraldiseisvad poliisid ja arved. Arveldamine ei toimu tööandja vahendusel.
Seotud lood
Tihe konkurents tööturul seab tööandjale järjest suuremaid ootusi ja kontoriga seotud hüvede kõrval on tõusutrendis ettevõtte sisekultuuri ning personaalse arenguga seotud võimalused. Kuigi kontori hüved on alati töötajaile tähtsad olnud, on idusektoris saanud nii mõnedki neist iseenesestmõistetavaks – pingpongilauast kuni laia valikuga kohvimasinani. Tänapäeva töötaja väärtustab kõige rohkem aga avatud, arenguvõimalusi pakkuvat ja paindlikku töökeskkonda.
Küllap olete kuulnud ütlemist „Finance is the language of business”. Inimvara eest vastutava juhtkonna liikmena peab ka personalijuht seda keelt valdama. Personalitöötaja supervõime on oskus mõista ja mõjutada inimeste käitumist nii indiviidi, grupi kui ka organisatsiooni tasandil, kuid selle võime realiseerimiseks on vaja teada, kuidas organisatsioon ennast majandab, kust raha tuleb ja kuhu läheb, kas palka saab tõsta või tuleb personali hoopis vähendada.
Olgem ausad, enamik meist ei taha kuulda mitmekesisusest mitte midagi! Tüdimus, sensitiivsed, isiklikud kogemused, ebamugavus ... Mitmekesisus on üks teema, millest räägitakse heldinult palju, aga konkreetset öeldakse ja tehakse vähe. Korporatsioonid viivad ellu mitmekesisuspoliitikaid, rakendavad sookvoote, aga päriselu ehk see, millest räägitakse suitsunurgas ning kinniste uste taga, on visa muutuma.
Äripäev ja Personaliuudised valivad nüüdseks juba kolmandat korda personalitöö valdkonna edendajat – kandidaate on võimalik esitada alates tänasest kuni 17. jaanuarini. Personalitöö edendaja selgub 11. veebruaril, kui toimub Personalitöö Aastakonverents.
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.
Enimloetud
6
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Viimased uudised
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Täiendatud! Keldo: võõrtööjõukvooti saaks kahekordistada
Hetkel kuum
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
Tagasi Personaliuudised esilehele