Paljud tööandjad vajavad välistööjõudu. Selleks, et kõik oleks seaduspärane, korrektselt vormistatud ja korraldatud, tuleb teada välismaalase palkamise reegleid.

- PPA migratsiooninõustaja Annika Karm
Kindlasti peab tööandja endalt kõigepealt küsima, kas palgatav inimene on Euroopa Liidu või kolmanda riigi kodanik. Kodakondsuse küsimusest algab kogu olukorra lahendamine. Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikel on lubatud Eestis registreeringuteta viibida kuni kolm kuud. Samuti on neil võimalus alates esimesest saabumise päevast tööle asuda, kui tööandja on registreerinud töötaja maksu- ja tolliameti töötamise registris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!