Ainult tellijatele
Autor: Raamatupidaja.ee • 10. august 2021
Ainult tellijatele

Kas töölepingu võib üles öelda ka haiguslehe ajal?

Töötaja on olnud järjest haiguslehel neli kuud. Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt on õigus tööandjal tööleping üles öelda. Kas tööandjal on kohustus rakendada etteteatamistähtaega, kas ülesütlemine võib toimuda ka haiguslehe ajal ja tööandjal ei teki kohustust hüvitiseks (v.a saamata jäänud puhkuse kompensatsioon)? Töötaja tööstaaž on 13 aastat.

Autor: Unsplash

Töölepingu seaduse järgi on tööandjal õigus tööleping üles öelda (§ 88 lg 1 p 1), kuid mitte kohustus. Enne töölepingu ülesütlemist „peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd” (§ 88 lg 2). Küsimusest saab järeldada, et teist tööd ei ole pakkuda. TLS-i § 97 lg 3 sätestab, et „tööandja võib töölepingu üles öelda etteteatamistähtaega järgimata, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni”.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Kai MillerPersonaliuudised.ee juhtTel: 5330 5136
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700