Autor: Personaliuudised.ee • 23. november 2021

Uhiuus üritus: tulemustasusüsteemide seminar

26. jaanuaril 2022 on oodata midagi väga põnevat ja kasulikku – alustame uue üritusega, kus tuleb juttu tulemustasusüsteemidest.
Parimaid nippe jagavad Maria Kütt, Kadri Seeder, Evert Kraav, Priit Jõgi ja Tambet Toomela

Koroonakriis on andnud suure hoobi ettevõtete tasusüsteemidele ja on selge, et osa töötajaid ei taha enam agressiivsete tulemustasusüsteemidega kaasa minna, sest aeg on heitlik. Milline võiks siis olla uue aja motiveeriv, aga samas ka turvaline tulemustasusüsteem?

Just seda püüame välja selgitada 26. jaanuaril tulemustasusüsteemide seminaril, kus jagavad praktikat tõelised asjatundjad.

Maria Kütt (PARE)

Kadri Seeder (Palgainfo Agentuur)

Tambet Toomela (Eversheds Sutherland)

Evert Kraav (Testlio)

Priit Jõgi (Äripäev)

Tulemustasusüsteemide seminarile on oodatud kõik, kelle eesmärk on luua ettevõttes töötajaid motiveeriv tulemustasusüsteem. Peale heitliku aja on surve palgaturul endiselt suur, mistõttu on nüüd aina olulisem see, kuidas ehitada üles selline tulemustasusüsteem, mis oleks ülikasulik ettevõttele, aga samas nii motiveeriv, et hoiaks häid töötajaid paadis.

Praegu kehtib tulemustasusüsteemide seminari soodushind.

Vaata lähemalt kogu programmi ja pane end kirja SIIN.

Mis toimub palgaturul tulemustasudega?

Kadri Seeder, Palgainfo Agentuuri juht ja asutaja

Selgunud on Palgainfo Agentuuri värsked küsitluse tulemused, kus vastame järgmistele küsimustele.

• Milliseid erinevaid lisatasusid organisatsioonides töötajatele makstakse?

• Kui suure osa moodustavad lisatasud töötasus erinevatel ametitel?

• Kuidas on lisatasude osatähtsus töötasus muutunud ja millised on prognoosid?

• Kas ja kuidas mõjutab tulemustasu töötajate käitumist?

• Millise tulemustasuga töötajad rahul on?

Tulemustasusüsteemi 8 kriitlist sammu

Maria Kütt, PARE juhatuse esimees

Olukord, kus tulemustasu on makstud, aga tulemust ei ole ega tule, on tõenäoliselt tuttav igale personalitöötajale. Võib-olla olete märganud ka loovat lähenemist aja või töövahendite arvestusele tulemustasu suurendamise eesmärgil. Või näinud hingepõhjani solvunud töötajat, kes teenis küll märkimisväärse, kuid kolleegi omast ikkagi kümme eurot väiksema tulemustasu.

Kuidas siis ikkagi luua õiglast ja motiveerivat tulemustasusüsteemi? Kuidas siduda tulemustasu ettevõtte strateegiaga ja mille põhjal hinnata selle mõju? Kas tulemustasu on mõttekas maksta igas ametis? Tulemustasusüsteemi kaheksa kriitilist sammu, millest juttu tuleb, pakuvad selleks kõigeks konkreetse tegevusplaani.

Näiteid tööelust: soovitused eduka tulemustasusüsteemi loomiseks

Evert Kraav, Testlio tasustamise ja soodustuste juht

Tulemustasusüsteemi loomine või olemasoleva süsteemi muutmine võib olla pikaajaline ja vahel ka valulik protsess. Vahel ei pruugi ka ärijuhtide ning personaliosakonna vaated tulemustasudele ühtida. Mida sellises olukorras teha? Kes peaks olema juhtivas rollis süsteemi loomisel ja juurutamisel? Räägime ettekandes, milliseid samme peaks selles protsessis silmas pidama ja milliseid osalisi kaasata.

Äripäeva reklaamiosakonna tõhus tulemustasusüsteem

Priit Jõgi, Äripäeva reklaamidirektor

Äripäeva reklaamiosakond kasvatas mõni aasta tagasi stabiilsel turul müüki 29%. Kuidas seda tehti ja mis on sellel seost tõhusa ja tulemusliku tulemustasusüsteemiga?

Tahtsime parimat aga välja kukkus nagu alati. Tulemustasuga seotud vaidlused ja õppetunnid

Tambet Toomela, Eversheds Sutherland Ots & Co partner ja vandeadvokaat

Töötajate premeerimise kohta on ajaloo jooksul kogunenud hulgaliselt kohtute ja töövaidluskomisjonide praktikat. Nende ühiseks nimetajaks kipub olema tööandjate soov väärtustada töötajat heade isiklike või kollektiivsete tulemuste eest, kuid vastutasuks leitakse end sageli olukorrast, kus töötaja kasutab ära planeerimisel tähelepanuta jäänud momente ja juriidilisi nõkse, eesmärgiga saada lisatasu rohkem või isegi seatud eesmärke üldse täitmata.

Õiguspraktikast on välja kujunenud mitmed soovitused, mida tulemustasus kokkuleppimisel silmas pidada, käesolev ettekanne neile keskendubki. Ettekandes räägitakse ka töötajate premeerimisel üha populaarsemaks muutuvatest optsiooniprogrammidest ja nende eelistest teiste tulemustasusüsteemide ees.

Praegu kehtib tulemustasusüsteemide seminari soodushind.

Vaata lähemalt kogu programmi ja pane end kirja SIIN.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456