Hea nipp: OKR-id aitavad vältida ülekoormust ja tööülesandeid prioriseerida
Mitmeid edukaid tehnoloogia- ja iduettevõtteid üle maailma ühendab OKR-metoodika ehk töö eesmärgistamise süsteemi rakendamine. Mida metoodika endast kujutab ja kuidas aitab see viia ellu ärieesmärke ning hoida töötajaid läbi põlemast, selgitavad tehnoloogiaettevõtte Fortumo juhatuse liige Andrei Dementjev ja koolitaja Raimo Ülavere.
Koolitaja Raimo Ülavere (vasakul) ja Fortumo juhatuse liige Andrei Dementjev
Autorid: Andres Haabu, Liis Treimann
Dementjev ütleb, et OKR-i metoodika (Objectives and Key Results) on strateegilise planeerimise, eesmärgistamise ja osakondade sünkroniseerimise tööriist, mis on eriti kasulik kiiresti kasvavatele ettevõtetele ja idufirmadele. Dementjev peab metoodikat oluliseks, sest see aitab ambitsioonikalt mõelda ja planeerida. „Pole mõtet niisama täiskiirusel sõita, vaid tuleb mõelda, kuhu me jõuda tahame ja mis on see üks kõige potentsiaalsem suund, millele on vaja keskenduda,” selgitab Dementjev metoodikat, mis on aidanud Fortumol väiksest iduettevõttest eduka tehnoloogiaettevõtteni murda.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Personaliuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.