Tunnustatud tööõiguse ekspert Heli Raidve esinemas Pärnu Raamatupidamiskonverentsil 2023 Foto: Raul mee
Oleme harjunud sellise praktikaga, et kui inimene teenis eelmisel aastal puhkuse välja, pidi ta selle hiljemalt käesoleva aasta lõpuks ära kasutama. Kui ta seda ei teinud, siis aegub puhkus käesoleva aasta 31. detsembri öösel vastu 1. jaanuari.
Tööõiguse ekspert Heli Raidve võttis vaatluse alla sõna “diskrimineerimine”. Probleem selles, et kui töövaidluskomisjonile esitatavas avalduses märgib töötaja pöördumise põhjuseks lihtsalt “Mind diskrimineeritakse”, siis seda ei võeta arutlusele.
Heli Raidve, lektor ja tunnustatud tööõiguse ekspert selgitab ühes oma varasemases ettekandes “10 kuuma kohtuotsust ja natuke tööõiguslikke uudiseid“ töötasuga seotud kohtuvaidlusi ja nende tagamaid.
Ühest küljest on paindlik tööaeg kogu aeg olemas olnud, kuid samas seda ei lubata. Tööõiguse ekspert Heli Raidve tegi oma esimese muutuvtundidega töölepingu juba 90ndate lõpus ja see süsteem toimib tänaseni, tõdes tööõiguse ekspert hiljutisel Personaliuudised.ee tööõiguse seminaril.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.