PARE uut töö- ja puhkeaja regulatsiooni tõlgendust ei toeta
Töö- ja puhkeaja regulatsiooni uus tõlgendus, mis tuleneb Euroopa Kohtu 2023. aasta 2. märtsi otsusest C-477/21, tekitab Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE hinnangul muret nii tööandjates kui ka töötajates.
Uus puhkeaja regulatsioon tekitab vastakaid arvamusi.
Foto: Andras Kralla
PARE on koondatud enda liikmeskonda kuuluvate suuremate tööandjate tagasiside ning edastanud need ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et tõsta esile olulised kitsaskohad.
Kui personalitöö on jaotunud Excelite, e-kirjade ja erinevate süsteemide vahel, võib ühel hetkel kuluda rohkem aega info otsimisele kui otsuste tegemisele. Puhkuseinfo ei pruugi klappida, dokumendid liiguvad edasi-tagasi ja juhtidel puudub reaalajas ülevaade toimuvast. Sellises olukorras tekivad paratamatult vead, topelttöö ja segadus. Nii see olema ei peaks.