Inimeste tööle värbamine on muutunud ja harilik töökuulutus idufirmadesse talentide leidmisel eriti ei toimi. Superkondensaatorite tootja Skeletoni värbamisjuht Piret Talviste ja Relancer värbamisvõrgustiku tegevjuht Eero Veider jagavad isiklikku kogemust idusektorisse värbamise ja selle kohta, kuidas majanduslangus on tööturgu mõjutanud.
Värbamine on Talviste sõnul pidevas muutumises ja kui ühelt poolt on mõistlik seda optimeerida, siis teisalt ei tohi liigselt kiirustada, sest nii võib palgatud inimene osutuda valeks valikuks. Optimaalne on kindlasti võtta aega, et hinnata kandidaadi sobivust konkreetsele töökohale ning tema klappi meeskonnaga. Aga kui katseajal selgub, et töökoht inimesele siiski ei sobi, siis see normaalne. „Ebasobivus selgub enamasti juba katseaja alguses ja see on veidi värbajale peeglissevaatamise koht: kas koht oli ülemüüdud või valesti kirjeldatud või ehk oodati liiga suurt panust,” kinnitab ta Äripäeva raadio saates „Ükssarvikute kasvulava”.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.