• 09.10.24, 09:00

Uus trend: tööta jäänud IT-spetsialistid suunduvad tööstussektorisse

Töötud IT-spetsialistid vaatavad aina enam tööstussektori poole ja üks hiljutine konkurss tõi tavapärase paarikümne huvilise asemel mitusada kandidaati.
Masinatööstuse liidu nõukogu liikme ja Atemix Tööstusautomaatika äriarendusspetsialisti Triin Tallmeistri sõnul on murrang toimunud viimaste kuude jooksul.
  • Masinatööstuse liidu nõukogu liikme ja Atemix Tööstusautomaatika äriarendusspetsialisti Triin Tallmeistri sõnul on murrang toimunud viimaste kuude jooksul.
  • Foto: Erakogu
Idufirmade kasvu aeglustumine ja paljud suured IT-sektori koondamised on pannud tarkvaraarendajad liikuma tööle masinatööstusse, kus kandideerijate hulk on kümnekordistunud ja paljud ettevõtted saavad ammused automatiseerimise plaanid ellu viia, viitavad Eesti Masinatööstuse Liidu värsked tähelepanekud uuele trendile.

Seotud lood

Uudised
  • 04.10.24, 14:01
Arvato sulgeb Eesti üksuse ja koondab töötajad, sama omaniku teine IT-firma aga jätkab
Rahvusvaheline IT-teenuste ettevõte Arvato Systems likvideerib oma Eesti üksuse ja koondab kõik töötajad.
Uudised
  • 04.09.24, 09:21
Telia koondab suurelt
Telekomifirma Telia koondab Eestis 160 töökohta, kokku hõlmab muutuste programm ettevõttes 3000 töökoha koondamist.
Uudised
  • 29.08.24, 20:35
Cleveron koondab taas töötajaid, kuid plaanib Euroopas laieneda
Pakirobotite tootja Cleveron kaotab Eestis 20 töökohta, kuid liigub Euroopas klientidele lähemale ning plaanib avada uusi müügiüksusi.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 15:11
Kümme aastat koostööd ja üle saja töökoha: töötukassa aitab Ida-Virumaal tegutseval TNC-Componentsil kasvada
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele