• 14.10.24, 12:00

Uuring: ettevõtjad vaatavad praegust tööturu olukorda murelikult

Eesti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted tajuvad praeguses majanduskeskkonnas ühe kaalukama enda tegevust piirava asjaoluna muret võimekate ja pühendunud töötajate leidmisel ning nende hoidmisel, selgus värskest küsitlusest.
Ehitus on üks valdkondi, kus heade töötajate nappus on probleemiks.
  • Ehitus on üks valdkondi, kus heade töötajate nappus on probleemiks.
  • Foto: Andras Kralla
Küsitlusele vastanud ettevõtjatest hindas 69%, et nende jaoks on praegu oluliseks väljakutseks olemasolevate võimekate töötajate hoidmine ja uute sobivate värbamine. Kõige suurema murena tajutakse tööturu olukorda teenindussektoris, kus heade töötajate nappust pidas probleemiks 81% vastajatest. Sellele järgnevad majutus ja toitlustus (77), töötlev tööstus (70) ning põllumajandus ja ehitus (mõlemad 70). Ülejäänud tegevusaladel jääb see näitaja eelnevatele mõnevõrra alla.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.03.26, 16:10
Ettevõtte väärtused ei peaks jääma seinale rippuma, vaid kajastuma tiimi tegudes
Ettevõtte väärtused ei peaks olema midagi sellist, mis ripuvad kenasti kujundatud plakatil kontori seinal ning millest tööle rutates mööda kõnnitakse, vaid sõnad, mis päriselt kannavad ning millest lähtutakse igapäevaseid otsuseid tehes. Sama lugu on tiimisündmusega – need saavad olla strateegiliseks tööriistaks organisatsioonikultuuri kujundamisel, mitte järjekordsed üritused, mille järele personalijuhi kalendris “tehtud” saab märkida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele