2025. aasta esimese kvartali statistika näitab: kui tippspetsialistide palgapakkumised tõusid hüppeliselt, siis muudel ametikohtadel jäi kasv marginaalseks.
Personalijuhtidel on aeg kriitiliselt üle vaadata, kas nende organisatsiooni töötasud peegeldavad muutuvat tööturgu – värske statistika näitab, et tippude ja keskastme juhtide palgapakkumised kasvasid aastaga lausa 18,3%, samas kui kontoritöödel ja teenindusvaldkonnas jäi kasv pea olematuks. See tekitab ohu, et osa töötajatest võib hakata ringi vaatama või muutub uute spetsialistide leidmine senisest kulukamaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti võiks kaaluda ehitus- ja kinnisvarasektoris töökogemuse ja kutsetunnistustega seotud miinimumpalga nõudeid, kirjutab ehitusinsener ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistrant Johannes Reppo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
NB! Tutvu kindlasti ka valdkonna kiirülevaatega artikli lõpus ja vii end kurssi tööjõumuutustega sektoris!
Värske palgastatistika näitab, millist palka teenisid personali valdkonna töötajad 2024. aasta IV kvartalis. Vaatame üle, kui suur on eri ametipositsioonide keskmine palk ja mis suuna on võtnud palgalõhe, mis on siin sektoris üllatuslikult naiste kasuks.
Luminori majandusprognoos kinnitab, et palgad küll kasvavad ka 2025. aastal, kuid töötaja ostujõud püsib vaevu liikumas. Personalijuhtidele tähendab see olukorda, kus palganumbrite kasv ei ole enam piisav töötajate rahulolu ja lojaalsuse tagamiseks.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!