• 29.11.18, 22:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Keskmise palgaga rallit ei sõida

Eesti kolmanda kvartali keskmise brutopalga - 1291 eurot - saajal kulub enamik sissetulekust lihtsalt ellujäämiseks, arvutab krediidiandja Raha24 juhatuse liige Urmo Kokmann.
Urmo Kokmann
  • Urmo Kokmann
Maa-ameti kinnisvarastatistika andmetel oli Harjumaal oktoobris korteri keskmine ruutmeetrihind üle 1870 euro ja keskmine tehingu väärtus 60 ruutmeetrise korteri puhul seega üle 112 000 euro – sellise hinnaga ostetud korteri laenumakse koos kindlustusega on keskmiselt 500 eurot, millele lisandub saja euro eest kommunaalmakseid.
Teine suur kulu on auto. Koos liisingu jooksvate kuludega kulub uuema väikeauto ülalpidamiseks vähemalt 350 eurot.
Kolmas peamine kuluartikkel on toit. Arvestades keskmise toidukorvi maksumust, kulub ühel inimesel kuus ainuüksi söömisele 300 eurot.
Spordiklubi Tallinnas maksab keskmiselt 50 eurot ning samas suurusjärgus on ka lastele mõeldud huviringide ja trennide tasud.
Lasteaialaste vanemate rahakotti kergendab 60 euro võrra ka lasteaia kohatasu.
Kuigi palgad kasvavad, siis on ka hinnad Eestis tõusnud aastaga tervelt 4,4 protsendi võrra, mis sööb kogu lisatulu ära. Kuigi tänavapilti ja autoparki vaadates läheb eestlastel hästi, siis numbrid näitavad, et üksi elades keskmisest palgast suurt midagi üle ei jää. Kahekesi saadakse ikkagi veidi paremini hakkama.
Faktum-Ariko uuringu kohaselt kulutavad naised sissetulekust kõige suurema osa toidule ja koduga seotud teenustele, mehed aga kodulaenule või üürile ning autole.
Urmo Kokmann on Raha24 kaubamärgiga väikelaenu pakkuva ettevõtte BB Finance OÜ juhatuse liige.
* Artikkel on ilmunud infolehes Palk.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.09.24, 18:05
Ajateenistuse läbinud töötajad teenivad aastas ligi 2500 eurot rohkem ning on kõrgema stressitaluvusega
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele