Viimasel ajal võib pea igal nädalal eri allikatest lugeda arvamusartikleid inseneride puuduse kohta Eestis. Ettevõtjad on mures ja tundub, et abi riigilt on kesine. Samas on nii riik, ettevõtted kui ka haridusasutused ühel arusaamal – inseneride järelkasv on probleem ja sellega tuleb tegeleda.
- Eesti Energia töötajakogemuse direktoril Kadi Piikovil pole puudust ideedest, kuidas inseneeria eriala noortele ahvatlevamaks muuta. Foto: Jarek Jõepera
Kus siis peitub võti, et Eesti riigi tulevik oleks rõõmsamates toonides? Oh hädavajalik, et riik rõhutaks insenerihariduse tähtsust majandusliku ja sotsiaalse arengu kontekstis ning panustaks aktiivselt eriala populariseerimisele ja toetamisele: investeeringud haridusprogrammidesse, suurem koostöö toetamine ettevõtete ja ülikoolide vahel ning inspireerivad kampaaniad inseneeria valdkonna teadvustamiseks laiemale elanikkonnale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.