Värsked uuringud näitavad, et majanduslikult keerulised ajad on hakanud mõjutama Eesti inimeste annetamiskäitumist. Ettevõtete senisest suurem panus ja strateegiline koostöö kodanikuühendustega pakuks heategijatele stabiilsust ja pikaajalist kindlustunnet.
- Swedbanki toetustegevuste juht Tiina Pakk usub, et panus heategevusse tugevdab ettevõtte mainet märksa rohkem kui logoga kruus.
Arusaadavalt mõjutab majanduslikult hektiline olukord inimeste annetamiskäitumist. Viimase aasta jooksul on heategevuseks raha annetanud 45% Eesti elanikest, selgus Swedbanki ja Heateo SA eestveetud annetuskeskkonna „Ma armastan aidata“ tellitud värskest uuringust. Aasta varem annetas veidi üle poole (50,4%) Eesti inimestest. Iga kolmas vastanu on püsiannetaja ning see näitaja pole aastaga oluliselt muutunud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööandjate võimalused ja vastutus ulatuvad kaugemale ühekordsetest algatustest – see on strateegiline samm paremaks tulevikuks.
Ülemaailmne heade tegude päev ja Eestis tähistatavad Annetustalgud rõhutavad annetamise, aja kinkimise ja vabatahtliku tegevuse tähtsust. Organisatsioonid, kes soodustavad töötajate panustamist kogukonna heaolusse, rikastavad nii oma ettevõtte kultuuri kui ka tugevdavad ühiskonna sidusust.
Ettevõtted on hakanud üha enam mõtlema, kuidas lisaks läbimõeldud põhitegevusele veel ühiskonda panustada. Oma aja ja kompetentside pakkumine on selleks lihtsaim ja tihtipeale kõige oodatuim viis, sest aeg on raha ning oskused ja kogemused hinnaline väärtus. Swedbanki ja Eesti Tööandjate Keskliidu algatatud Annetame Aega võrgustik on suurepärane võimalus kokku viia aja annetajad ning oluliste tegevuste pakkujad.
Kaasaegse, eduka ja lojaalse meeskonna toimimise eelduseks on omavaheline koostöö, lugupidamine ja üksteisega arvestamine. Just koos tegutsemine ja üksteise toetamine töösuhetes loob eeldused motiveeritud töökeskkonna tekkeks, kus iga töötaja soovib anda endast parima, kirjeldab Tööinspektsiooni ennetuse ja teabe osakonna jurist Anneli Lepik.
Eesti Tööandjate Keskliidu ja Swedbanki ühise algatuse „Annetame aega” paneelis arutleti, kuidas laiendada ettevõtjate toel vabatahtlike ringi ja jõuda nõnda suurema hulga abivajajateni.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.