• 19.09.19, 15:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Osalusoptsioon töötajale

Osalusoptsioonid on levinud mitmel pool maailmas, aga kuidas on lood Eestis?
Advokaadibüroo NJORD maksujurist Anne-Lii Kask (vasakul) ja Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.
  • Advokaadibüroo NJORD maksujurist Anne-Lii Kask (vasakul) ja Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.
  • Foto: Andres Laanem
Meie seadustes ei ole osalusoptsiooni mõistet defineeritud, tulumaksuseaduses on osalusoptsioone siiski mõistet sisustamata mainitud rohkem kui kümnel korral. Eelmisel aastal muutis riigikogu osalusoptsioonide maksustamise senisest paindlikumaks.
Töötajatele antavatest optsioonidest ning nende kasutamisest kõneleb advokaadibüroo NJORD maksujurist Anne-Lii Kask. Saadet juhib Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.
Kuula saadet siit:

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele