4. veebruar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ihaldusväärse tööandja retsept

Vähenev tööjõud muudab võitluse talentide eest aasta-aastalt tugevamaks ja lähiaastatel saab määravaks Eesti tööandjate oskus töökoha atraktiivsust tõsta.
Foto: pixabay.com
Konkurents talentide pärast on tugevam kui kunagi varem ja hinnatud tööandjatel on sobivate töökäte leidmine märksa lihtsam. Mis on aga ihaldusväärse tööandja retsept, saladus, mida aastast aastasse on endaga kaasas kandnud kõigest paarkümmend ettevõtet?

Statistikaameti andmetel vähenes Eesti rahvaarv möödunud aastal 1500 inimese võrra. Enam kui viis korda kiirem oli aga maksuameti andmetel möödunud aastal palgasaajate arvu langus — tööturult kadus 8000 inimest. Vähenev tööjõud muudab võitluse talentide eest aasta-aastalt tugevamaks ja lähiaastatel saab määravaks Eesti tööandjate oskus töökoha atraktiivsust tõsta. Lisaks vähenevale tööjõule peame arvestama ka tööotsijate valmidusega liikuda üle riigipiiride, mis muudab võitluse sobivate töökäte eest rahvusvaheliseks.

Ligi 6000 vastajaga uuringust selgusid Eesti ihaldusväärseimad tööandjad ja omadused, miks just neid ettevõtteid tööturul kõrgelt hinnatakse.

Foto: CV Keskus

Ihaldusväärse tööandja retsepti saladus

Palgatase või karjäärivõimalused?Tööandja turundusMeeskonnavaimTöö olulise missiooni nimel

Loomulikult on konkurentsivõimeline palgatase üks peamisi eeldusi, kuid Y-generatsiooni töövõtjad hindavad töötasust märksa kõrgemalt võimalusi karjääri teha. Soov liiga kiiresti karjääriredelil edasi liikuda on täna küll noorele töövõtjale pigem takistuseks (kuna vanemate põlvkondade esindajad hindavad lojaalsust kõrgelt), kuid see on omadus, millega tööandjad peagi leppima peavad. Seega saab määravaks oskus hoida noort talenti motiveerituna. Pea viiendik (19,6%) 15–29-aastastest vastajatest peab häid karjäärivõimalusi ihaldusväärse tööandja hinnatuimaks omaduseks.

Kunagi varem ei ole tööandjad pidanud nägema niivõrd palju vaeva ettevõtte kuvandi loomisega tööturul. Aus ja hea mainega tööandja muudab personaliotsingud kordades lihtsamaks ning meelitab kandideerima ka need tööotsijad, kes aktiivselt tööotsingutel ei osale. Mainet peavad töövõtjad ihaldusväärsete tööandjate esikolmikusse kuuluvaks omaduseks.

Tööotsijad peavad tunnustuse jagamist Eesti juhtide üheks suurimaks puudujäägiks ja hindavad kõrgelt võimalust töötada meeskonnas, kus arvestatakse kõigi töötajate arvamusega ja hinnatakse nende panust. Töötajad ei soovi enam olla pelgalt mutriks suures masinavärgis, vaid tahavad rääkida kaasa ettevõtte eesmärkide poole püüdmisel. Enam kui 10% töövõtjatest peab võrdsena töötavat ja hoolivat meeskonda ihaldusväärse tööandja omaduseks.

Missioonitunnetus on omadus, mis võimaldab muuta kandidaadi soove märksa paindlikumaks. Töövõtja, kes saab töötada ettevõttes, mille väärtused ühtivad tema omadega, on motiveeritud ja valmis ka palgasoovis vastu tulema. 8,2% tööotsijatest peab ihaldusväärseks ettevõtet, kus töötatakse olulise missiooni nimel.

Lisaks on kasvamas inspireeriva juhtimise ja meeskonna osatähtsus tööturul, kuna seda hindavad märksa kõrgemalt noorema põlvkonna esindajad. Seega enne kui asuda tööandjat ihaldusväärseks muutma, peab välja selgitama sihtrühma, kelle silmis ettevõtte väärtus peab kasvama. Täna leidub Eesti tööturul koguni viie eri põlvkonna tööotsijaid, kelle motiveerimiseks vajab tööandja ka erinevaid lähenemisi.

Vaata ka: TOP 20 Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2016

Allikas: sekretar.ee

Autor: CV Keskus

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456