Kolm viisi, kuidas ajutiste töötajatega oma stressitaset vähendada

stress
Ajutise tööjõu kaasamine võib stressitaset märgatavalt vähendada

Tihti arvatakse, et ajutiste töötajate kaasamine toob kaasa ainult stressi ja peavalu, lubage aga tõestada vastupidist. Mõningatel juhtudel on võimalik töötajaid lühiajaliselt oma ettevõttesse kaasates hoopis oma stressitaset vähendada. Olgu siinkohal kirjeldatud kolm stressi tekitavat juhtumit, mida GoWorkaBit on aitanud tööandjatel leevendada.

1. Prognoosimatu käibe maht

Ajutiste töötajate kaasamisel saad jälgida täpset töömahtu, nii ei teki olukordi, mil madala töömahu ja käibe korral tuleb sul ikkagi maksta palka nendele töötajatele, kellele tegelikult tööd ei jätkunud. Ajutised töötajad saad kaasata oma ettevõttese ainult siis, kui nende abi ka tõepoolest tarvis läheb.

2. Ebastabiilne majanduskeskkond

See mure on seotud ka prognoosimatu käibe mahuga. Mida ebastabiilsem on majandus, seda vähem on võimalik käibe mahtu ennustada. Sellistel hetkedel ei taha pea ükski ettevõtja oma meeskonda inimesi juurde värvata, kuna pole kindel, kas neile mõne kuu pärast veel tööd jätkub. Samas kõiki töötajad lahti lastes pole võimalik üldse teenust pakkuda. Sellisel puhul tulevad jällegi appi ajutised töötajad, kes tööandja sellest dilemmast välja aitavad.

3. Väga aeglane töötajate värbamise protsess

Keskmine värbamisprotsess võtab aega umbes kuu, alates töökuulutuse kirjutamisest ja selle avaldamisest kuni viimaste otsustavate intervjuudeni välja. Tihtilugu on aga töötajaid vaja kiiremini ja kuu aega kannatada ei saa. Taas tõttavad appi ajutised töötajad. Seniks, kuni endale pikaajalist töötajat otsid ja värbamise peale aega kulutad, saad võtta oma tiimi nt kuuks ajaks ajutise töötaja, kes sind sel ajal kõige kriitilisemate ülesannetega aidata saab.

Allikas: GoWorkaBit

Osale arutelus

  • Gerli Veermäe, GoWorkaBiti kaasasutaja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused