10. märts 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Veebruaris kasvas registreeritud töötute arv

Foto: Raul Mee
Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul oli töötukassa veebruaris vahendatud töökohtade arvu kasv hea üllatus, ent samas on võrreldes aastataguse ajaga registreeritud töötus jätkuvalt kõrgem ja eriti murelikuks teevad suured koondamisjuhtumid Ida-Virumaal.

Veebruaris registreeritud töötute arv võrreldes jaanuariga suurenes. Kuu lõpus oli töötuna arvel 32 684 inimest ehk 5,1% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Töötuse kasv oli sarnane eelmise aasta veebruari omaga, registreeritud töötute arv jäi võrreldes aastataguse ajaga 6% kõrgemaks.

Kõrgeim oli veebruaris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (11,9%) ja Valgamaal (9,7%) ning madalaim Harjumaal (3,6%) ja Tartumaal (3,8%).  Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid veebruari lõpus oskustöötajad ja käsitöölised (20%), lihttöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Samas suurenes veebruaris kuu jooksul vahendatavate töökohtade arv eelmise kuuga võrreldes 14% ja aastataguse ajaga võrreldes 23%, mis näitab, et võimalused leida tööd on paranenud. Veebruarikuu jooksul lisandus jaanuarikuuga võrreldes rohkem uusi tööpakkumisi. Kuu jooksul lisandus 3691 uut tööpakkumist, millest 50% sisestati töötukassa portaali (www.tootukassa.ee) kaudu. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 6900. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli teenindus- ja müügitöötajatele (22%), järgnesid seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (18%) ning oskustöötajatele ja käsitöölistele (18%) pakutavad töökohad.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnab, et töötukassa veebruaris vahendatud töökohtade arvu kasv ligi veerandi võrra eelmise aasta sama ajaga võrreldes oli hea üllatus, ent samas on võrreldes aastataguse ajaga registreeritud töötus jätkuvalt kõrgem ning murelikuks teevad suured koondamisjuhtumid Ida-Virumaal.

Veebruarikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 2997 inimest. Tööalasel koolitusel osales veebruaris 3815 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1101 inimest. Tööpraktikal osales 955, tööharjutusel 596 ja tööklubis 628 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1678 korral, töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti veebruaris 868 korral. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 32 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 42 uut töökohta. Palgatoetusega oli veebruaris töötamas 938 inimest, lisaks osales veel 3 303 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes, sealhulgas aasta algul rakendunud uutes teenustes vähenenud töövõimega inimestele osales tööalasel rehabilitatsioonil 30 inimest ning töölesõidutoetust sai kolm inimest.  Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku otsis veebruaris töötukassa toel tööd 4 771 vähenenud töövõimega inimest ning teenustele sisenes 715 inimest.

Töötukassa maksis veebruaris töötuskindlustushüvitist 11 882 inimesele ehk 33% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 399 eurot ning hüvitisteks maksti kokku ligikaudu 4,2 miljonit eurot. Ligikaudu 137 euro suurust töötutoetust sai veebruaris 8 481 inimest ehk 23% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa veebruaris 676 inimesele: keskmine veebruaris määratud hüvitis oli 1718 eurot ja hüvitisteks maksti kokku üle 1,2 miljoni euro. Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa veebruaris 71 inimesele: keskmine määratud hüvitis oli 1770 eurot ja hüvitisteks maksti veebruaris üle 797 tuhande euro.

* Registreeritud töötuse statistika tugineb administratiivandmetele ehk kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud. Üldise töötuse, hõive ja mitteaktiivsuse kohta Eestis teeb statistikat Statistikaamet, kes viib selleks läbi kvartaalset tööjõu-uuringut.

Allikas: Töötukassa

Autor: Erko Vanatalu, Töötukassa avalike suhete juht

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456