Eilsele tööandja brändingu agentuuri Instar uuringu tulemuste esitlusele Meritoni hotellis oli registreerunud veidi üle 120 Eesti personalivaldkonna inimese. Peale uuringutulemuste avalikustamist kuulati, kuidas noored noori värbavad AIESEC’i näitel, kuulutati välja Eesti parimad tööandjad ning peeti lühidiskussioon Tallinna Lennujaama, Skype’i, LHV Panga ja Transferwise’i esindajatega, kes rääkisid, mida erilist nad on teinud, et olla atraktiivsed tööandjad.
- Ene Olle ja Kersti Vannas kuulutamas välja Eesti atraktiivsemaid tööandjaid Foto: Kersti Vannas, Instar EBC
Tööandja brändingu agentuur Instari viis käesoleva aasta maikuus läbi üle-eestilise tudengite tööandja maine uuringu, millega selgitati välja atraktiivseimad tööandjad neljas kategoorias: Eesti atraktiivseim tööandja ning atraktiivsed tööandjad majanduse, IT- ja tehnikatudengite sihtrühmades. Uuringutulemustest selgus, et kõige rohkem tahaksid üliõpilased töötada Skype’is (62%), Microsoftis (59%) ja Transferwise’is (52%).
Samuti nähtus tulemustest, et tudengid soovivad keskmiselt saada netotöötasuna 1223 eurot kuus. Mittetöötavate tudengite puhul on keskmine palgaootus 1063 eurot kuus ja töötavate tudengite palgaootus 1324 eurot kuus. Viis aastat tagasi oli tudengite keskmine palgaootus 911 eurot.
- Skype ja Merle Liisu Lindma, HRM Skype Estonia & Luxembourg Foto: Kersti Vannas, Instar EBC
„Töökoha valikul on tudengitele kõige olulisem, et töö oleks huvitav ja arendav, ettevõtte juhid oleks kompetentsed ning ettevõte kohtleks kõiki töötajaid ausalt ja võrdselt,” tõdes Instar EBC konsultant Kersti Vannas.
Tudengitest 51 protsenti tahaks töötada erasektoris, 30 protsenti avalikus sektoris ja 16 protsenti soovib olla ise enda tööandjaks. Kolmandas sektoris tahaks töötada 3% vastanutest.
- Microsoft ja Claudia Petre, HR Manager Baltics, Ukraine, Georgia and Moldova Foto: Kersti Vannas, Instar EBC
62% vastanud tudengitest töötas õpingute ajal ja 73% olid teinud mitte erialast tööd. Erialasel praktikal on viibinud 52% ning erialast tööd on teinud 48%. Vabatahtliku tööd on teinud 35%. Uuringus osalenud töötavad tudengid teenivad praegu keskmiselt 753 eurot kuus.
Tudengite tööandja maine uuringus osales 2000 üliõpilast majanduse, infotehnoloogia, ehituse, humanitaar, inseneri, logistika ja teistelt bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe erialadelt 15 Eesti kõrgkoolist.
- Transferwise ja Kerli Allik, arveldustiimi Aasia valdkonnajuht Foto: Kersti Vannas, Instar EBC
Uuringut korraldatakse alates 2010. aastast.
Allikas: Instar
Seotud lood
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.
Enimloetud
2
Personalijuht saab tehisaru kasutada talendi- ja tulemusjuhtimises, värbamises, arendamises, kaasamises ning personalianalüüsis.
Viimased uudised
NB! Lisatud Kai Saardi kommentaar!
Hetkel kuum
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Tutvu tööhõiveagentuuride ja tööjõurendi aastaraportiga!
Personalijuht, tea, et ESG järgimine on ettevõtte ellujäämise strateegia tööturul.
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Personalitöö automatiseerimise tarkvaralahendusi on sadu, kui mitte tuhandeid
Tagasi Personaliuudised esilehele