Kiirjuhendamisel on oma koht, aga see on kiiresti muutumas normiks refleksiivse ja sisekaemusliku juhendava vestlemise asemel.

- Foto: Scanpix/Panthermedia
Mida on ühist käigu pealt juhendamisel ja plaastril? Mõlemad on kiired lahendused hädaolukorras, aga mitte pikaajalised abinõud, et probleemiga süvitsi tegeleda. Kas kasutaksite plaastrit, et paigata haava, mis tegelikult vajaks õmblusi? Muidugi mitte. Aga just see coaching’u-maailmas toimubki. Kui mõelda organisatsioonides tekkivate juhendamiskultuuride ja selle üle, kuidas mõni halb harjumus muutub järjest üldisemaks, on põhjust peatuda käigu pealt juhendamisel (ingl coaching on the fly). Mida selle all mõeldakse?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”