Kiirjuhendamisel on oma koht, aga see on kiiresti muutumas normiks refleksiivse ja sisekaemusliku juhendava vestlemise asemel.
![Käigu pealt juhendamise ohud](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=8fd3c581-2129-5e80-b6db-3d8ffb0a95a7&width=3840&q=70)
- Foto: Scanpix/Panthermedia
Mida on ühist käigu pealt juhendamisel ja plaastril? Mõlemad on kiired lahendused hädaolukorras, aga mitte pikaajalised abinõud, et probleemiga süvitsi tegeleda. Kas kasutaksite plaastrit, et paigata haava, mis tegelikult vajaks õmblusi? Muidugi mitte. Aga just see coaching’u-maailmas toimubki. Kui mõelda organisatsioonides tekkivate juhendamiskultuuride ja selle üle, kuidas mõni halb harjumus muutub järjest üldisemaks, on põhjust peatuda käigu pealt juhendamisel (ingl coaching on the fly). Mida selle all mõeldakse?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.