• 11.04.18, 16:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas üheksast viieni töötamine ikka on tõhus?

Pikka aega on leitud, et just kaheksatunnine tööpäev on kõige tulemuslikum töötamise viis. Võib-olla on jõudnud kätte aeg see müüt ümber lükata.
Kas üheksast viieni töötamine ikka on tõhus?
  • Foto: Scanpix/Panthermedia
Kõik soovivad head tasakaalu töö ja eraelu vahel. Mõni inimene tahaks ehk veeta rohkem aega perega või tegeleda hobidega. Isegi need, kes töötavad kaheksa tundi päevas, 40 tundi nädalas, kipuvad lõpuks sellest rohkem töötama. E-kirju ja tekstsõnumeid saabub ka pärast tööpäeva lõppu. Jaapanlastel on lausa eraldi mõiste – karoshi –, mida võiks tõlkida kui „surm ületöötamise tõttu”. See viitab Jaapanis valitsevale ületöötamise kultuurile. Üle neljandiku sealsetest töötajatest rabab üle 80 tunni nädalas. Seda on seostatud infarktide ja stressiga seotud enesetappudega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele