Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Võimekatest tööandjatest
Vähenenud töövõimega inimesed kujutavad endast tihtilugu väga motiveeritud tööjõudu, mida on seni vähe rakendatud. Mida teevad tööandjad selleks, et olukorda parandada, ja kust saada nõu?
Martin Hanson
Tööjõupuudus ei tule praegu enam kellelegi üllatusena. Rahvastik väheneb ja vananeb. Tööturult on üha keerulisem leida vajalikke töötajaid. Samal ajal kipume ignoreerima inimesi, kes soovivad tööd teha. Vähenenud töövõimega inimesed soovivad anda enda panuse Eesti ettevõtete arengusse. Meie hirmud nende võimaliku ebaõnnestumise ees ei lase neil aga õnnestuda. Nõnda piirame ainult iseendid.
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.