Riigikogu soodustab töötajatele ühistranspordi kasutamise hüvitamist

Buss Balti Jaama peatuses.
Buss Balti Jaama peatuses.

Riigikogus läbis täna teise lugemise eelnõu, mis seadusena jätab erisoodustuse alt välja ettevõtjate, ettevõtete ja asutuste kulutused, mida tööandja teeb, et hüvitada töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi pileti hind.

„Olukorras, kus riik soodustab ühistranspordi eeliskasutamist, on kummaline, et ühistranspordi pileti hinna hüvitamine töötajale, töötegijale tööandja poolt kuulub täna erisoodustuse hulka,” ütles riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Helmut Hallemaa.

Hallemaa selgitas, et seaduse muudatusega tehtav erand ei kehti taksoveo kohta.

Tema sõnul muutis 1. juulist kehtiv võimalus rakendada avaliku teenindamise lepingu alusel osutatavat tasuta bussivedu olukorra vastuolulisemaks.

„Me oleme teinud tasuta maakondliku ühistranspordi nüüd üheteistkümnes maakonnas,” ütles Hallemaa. „Ja siin riik toetab ja doteerib seda, on seda varem aastaid teinud arvestatavas või suures osas ning nüüd nendes maakondades teeb täies ehk kogu mahus.”

Hallemaa selgitusel jätkati samas olemuslikult täpselt sama otstarvet täitva teenuse maksustamist erisoodustusmaksuga, kui tööl käiv inimene on sunnitud töökoha ja kodu vahel liikumiseks kasutama kommertsliini tasuta avaliku bussiliini puudumisel.

„See tehtav muudatus toetab teatud mõttes ka kommertsliinide jätkumist ja riigi kogu olemasoleva liinivõrgustiku toimimist,” ütles Hallemaa.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Valdkonna töökuulutused