Tallinna haridustöötajate palgatõus

Tallinna haridustöötajaid ootab tagasiulatuv palgatõus
Tallinna haridustöötajaid ootab tagasiulatuv palgatõus

Vastavalt Tallinna Linnavalitsuse määrusele tõstetakse Tallinna Haridusameti hallatavate asutuste töötajate töötasu alammäärasid tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2019.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul peab linn väga oluliseks, et õpetajate töö oleks vääriliselt tasutud. „Soovime, et Tallinna koolid oleksid haridustöötajatele jätkuvalt atraktiivseks ja usaldusväärseks tööandjaks,“ tõdes Belobrovtsev. „Me usaldame oma lapsed igapäevaselt õpetajate hoolde ning loodame, et nad naasevad lasteaiast või koolist heatujulisena, täidetud positiivsete emotsioonide ja uute teadmistega. Selle tulemuseni jõuab õpetaja, kes armastab lapsi ja on pühendunud oma tööle. Neid õpetajaid tuleb hoida ja väärtustada. Oluline on ka toetav õpikeskkond, mille loomisel on suur vastutus eeskätt direktoritel.“

17. jaanuaril 2019 arutasid Tallinna abilinnapea, Tallinna Koolijuhtide Ühenduse esindaja, Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse esindaja, Tallinna huvikoolijuhtide esindaja ning Tallinna Haridustöötajate Ametiühingu Liidu esimees Tallinna Haridusameti hallatavate asutuste töötajate töötasu alammäärasid ja leppisid Tallinna 2019. aasta eelarvest lähtudes need kokku. Linnavalitsuse määruse kohaselt tõusevad haridustöötajate palgad järgmiselt. Üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpetaja ning tugispetsialisti töötasu alammäär 1250 eurole kuus. Praegu töötavad tugispetsialistid üldhariduskoolides, koolieelsetes lasteasutustes ning Tallinna Õppenõustamiskeskuses ja Tallinna Kopli Ametikoolis.

Klassijuhataja ülesannete täitmise eest makstakse põhikoolis 130 eurot ja gümnaasiumis 100 eurot kuus. Lasteaiaõpetaja töötasu alammäär tõuseb 1150 eurole kuus, magistrikraadi või sellele vastava kvalifikatsiooni korral 1250 eurole kuus. Õpetaja abi töötasu tõuseb 610 eurole kuus. Huvikooli õpetaja palga alammääraks on 1150 eurot kuus.

Kasvab ka üldhariduskooli direktori töötasu alammäär, mis on lähtuvalt õpilaste arvust 1800 kuni 2400 eurot kuus. Erikoolide (Tallinna Kadaka Põhikooli, Ristiku Põhikooli jt) direktori töötasu alammäär tõuseb 2000 eurole kuus. Direktorite töötasu kaetakse riigieelarvest eraldatud haridustoetuse vahenditest.

Määrust rakendatakse tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2019.

Allikas: Raepress

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019