Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Renditööjõuga nihverdamistele lõppu ei paista

Suve lõpus tõmmati kesise analüüsi tõttu pidurit seaduseelnõule, mis oleks tööandjatele pannud kohustuse tasuda renditööjõu maksud juhtudel, kui tööjõu vahendamise firma selle tegemata jätab. See aga ei tähenda, et tööandjad võimalikust maksukohustusest veel pääsenud on.
Maksumaksjate liidu juhatuse liikme ja rahandusministri Martin Helme nõuniku Lasse Lehise sõnul on rahandusministeerium renditööjõu maksustamise küsimuses aruteludesse takerdunud.
  • Maksumaksjate liidu juhatuse liikme ja rahandusministri Martin Helme nõuniku Lasse Lehise sõnul on rahandusministeerium renditööjõu maksustamise küsimuses aruteludesse takerdunud.
  • Foto: Raul Mee
Äripäeva raadiosaates „Poliitikute töölaud“ arutasid rahandusminister Martin Helme nõunik Lasse Lehis ja tööandjate keskliidu analüütik-nõunik Raul Aron võimalike lahenduste üle, kuidas lõpetada musta renditööjõu kasutamine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 09:02
Eestis loodud Yester aitab luua selguse personalitöös
Kui personalitöö on jaotunud Excelite, e-kirjade ja erinevate süsteemide vahel, võib ühel hetkel kuluda rohkem aega info otsimisele kui otsuste tegemisele. Puhkuseinfo ei pruugi klappida, dokumendid liiguvad edasi-tagasi ja juhtidel puudub reaalajas ülevaade toimuvast. Sellises olukorras tekivad paratamatult vead, topelttöö ja segadus. Nii see olema ei peaks.

Viimased uudised

Uudised
  • 30.04.26, 11:00
Ohutus ei ole juhus: tööõnnetused sünnivad juhtimisotsustest
Aastaga vigastas end tööl üle 3000 inimese!
Uudised
  • 30.04.26, 09:45
Kogu tõde töökuulutuste kohta: AI paljastab nõrgad kohad
Kas su töökuulutus ütleb 5 sekundiga, millega on tegu?
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 09:02
Eestis loodud Yester aitab luua selguse personalitöös
Uudised
  • 30.04.26, 09:00
Annika Essén-Suuronen: kui juht on vaid parandaja ja otsustaja, saab temast organisatsiooni pudelikael
Arvamused
  • 29.04.26, 10:30
Villu Teearu: vaibkoodimise riskikoht on liigne uljus
Lause “ma ei oska“ asendub küsimusega ”kuidas ma peaks seda ülesannet masinale turvaliselt ja mõistlikult kirjeldama“.
Uudised
  • 29.04.26, 09:45
Rinel Pius palgadirektiivist: suur töö on veel kõigis kolmes riigis ees
Investor Kristi Saare: “Mind maksumaksjana vihastas, kui minister ütles, et maksame trahvi - minu rahaga makstakse neid mõttetuid trahve”
Uudised
  • 29.04.26, 09:43
Lisatöö pole enam valik: iga neljas töötaja otsib lisasissetulekut
Arvamused
  • 29.04.26, 09:00
A mis see HR teeb muidu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele