Personali Praktiku lugeja küsimusele tööpäevasiseste puhkepauside kohta vastab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Kuidas ikkagi on nende tööpäevasiseste puhkepausidega, mida tööandja võimaldab lisaks lõunale, kas nende eest tuleb maksta või mitte? Meil on kiibisüsteem ning iga tööruumist väljumine ja sisenemine on arvel ning see on tööaja arvestuse aluseks. Töötajad on sellest teadlikud ja süsteemiga nõus, kuid aeg-ajalt tekib siiski vaidlusi, kas tohime kõik väljakäimised tööajast maha arvata või mitte? Meil on ka väga palju suitsetajaid ning suitsupauside aega ei ole me tööandjana nõus hüvitama.
Seotud lood
Ettevõtete tiimiüritused liiguvad järjest kaugemale klassikalisest seminaripäevast, kus hommikust õhtuni täidetud ajakava jätab inimestele vähe ruumi omavaheliseks suhtluseks. Saates “Lõunapaus” räägitakse, miks otsivad ettevõtted üha enam paikasid, kus keskkond ise aitaks inimesed töörežiimist välja tuua ning looks võimaluse rahulikumaks ja sisulisemaks koosolemiseks.