Kas tööandja tohib kasutada töötaja nägu ja sõrmejälgi?
Tehnoloogia kiire areng toob kaasa uusi võimalusi – isiku kiireks ja eksimatuks tuvastamiseks võib kasutada inimese näokuju, sõrmejälge või silmaiirist ehk unikaalseid biomeetrilisi andmeid. Advokaadibüroo Hedman Partners jurist Johanna Rähn selgitab, millega peab arvestama, et biomeetriliste andmete kasutamisel mitte riivata inimese privaatõigusi.
Autor: Pixabay
Uue tehnoloogia kasutuselevõtt teenuste või töökorralduse uuendamiseks võib tunduda hea lahendus, kuid biomeetriliste andmete kasutamine valedel eesmärkidel võib märkimisväärselt rikkuda inimese privaatsusõigusi. „Bomeetrilisi andmeid peetakse eriliigilisteks ehk tavalisest tundlikumateks andmeteks ning nende kogumisel ja töötlemisel tuleb olla eriliselt hoolikas. On väga oluline, et ettevõtted teadvustaksid biomeetria kasutamisega seotud riske ja oskaks neid maandada,” sõnas Rähn.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Personaliuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.