Autor: Personaliuudised.ee • 2. detsember 2020

Läks lahti! Algas registreerimine Personalitöö Aastakonverentsile

Heli Raidve – üks tänavuse konverentsi esinejatest – ütles hiljuti, et personalijuhid on praegustes keerulistes oludes vaat et kõige hullemas seisus – ühelt poolt peab olema lojaalne firmale, teisest küljest hoidma töötajaid. „Personalijuhid kannavad kõrgendatud vastutust – inimesed on nende hoolde antud.ˮ

Just sellepärast on oluline rääkida, mida tuleb nüüd ja tulevikus ümber organiseerida, et tagada ettevõtte jätkusuutlikkus, töötajate hea vaimne ja füüsiline võimekus ning iseenda tugevus, pädevus ja teadmised.

Personalitöö Aastakonverents

11. veebruaril 2021

Tallinna Lauluväljaku klaassaal ja veeb

Piletid saad SIIT.

Konverentsil kolm suurt teemaplokki

Finantsteemad ja tööõigus

Alustuseks räägib välisministeeriumi personaliosakonna direktor ja hiljuti aasta mõjukaimaks personalijuhiks valitud Maria Kütt sellest, mida ja miks peaks personalijuht teadma ettevõtte kuludest ja tuludest.

Vestlusringis arutame koolitaja Paavo Siimanni, Fiizy personalijuhi Estel Puki ja Maria Kütiga aga teist poolt – mida peaks iga töötaja teadma ettevõtte finantsidest ja miks on see juhtidele kasulik näiteks palgaläbirääkimistel (olulised märksõnad on mh rahatarkus ja kogutasu).

Teemaploki lõpetab aga tunnustatud tööõiguse spetsialist Heli Raidve, kes räägib lähemalt sellest, kuhu me töösuhetes liikumas oleme.

Töökeskkond ja vaimne tervis

Teises teemaplokis võtame aga vaatluse alla selle, kuidas hakkab muutuma töökeskkond – kuidas kujundada seda nii, et kõigepealt tuleks inimene ja siis mööbel. Asjast räägib Esplani tegevjuht Kadi Metsmaa.

Koroonakriis on varsti möödas ja välisvärbamine läheb tõenäoliselt taas täiel määral lahti, aga juba praegu on palju neid ettevõtteid, kus juhitakse väga mitmekesise taustaga töötajaid. Kuidas saada hakkama erineva usulise, rassilise, vanuselise jms taustaga töötajatega, räägib Majoreli personalijuht Pille Room.

Ei saa me ilma vaimse terviseta – see on nüüd ilmselt rohkem päevakorral kui kunagi varem. Tööpsühholoog Ave-Gail Kaskla-Kuprys räägib lähemalt sellest, milliseid ennetustegevusi saaks ettevõtted teha, et oma töötajate vaimset võimekust hoida.

Tööandjate seas kogub aina enam populaarsust töötaja ravikindlustus, seda näitab ka selle aasta statistika. IIZI Kindlustusmaakleri tööandja ravikindlustuse spetsialist Ingrid Siska-Mölder selgitab, mis see ravikindlustus on ja miks on see tööandjale kasulik.

Praegu on registreerimine eriti soodne ja seda üksnes 20. detsembrini!

Vaata tervet programmi SIIT ja pane end soodsalt kirja.

Kogemuslood

Kevadel hakkas Elisa looma põnevat platvormi Elisa Stage ja seda tehti nii, et juhtidel polnud suurt aimugi. Kuidas luua ettevõttes sellist töökultuuri, kus töötajad võtavad ise initsiatiivi ja lihtsalt teevad oma mõtted teoks ilma, et oleks suurt bürokraatiamasinat ja asi peab ilmtigimata jõudma alati juhtidele lauale otsustamiseks? Kogemust jagab Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp.

Viimaks astub lavale TransferWise, kes jagab, kuidas siis ikkagi saada atraktiivseks tööandjaks. TransferWise figureerib paljude edetabelite tipus ja ehk saamegi teada, mida ettevõttes siis ikkagi tehakse, et nad nii atraktiivsed on. Asjast räägib Euroopa personaliosakonna juht Jana Padabed.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456