• 10.12.20, 07:00

Kuidas aidata vägivallaohvrist kolleegi?

On hästi teada, et töö tulemus sõltub töötaja heaolust. Tööandjana saame väga palju ära teha füüsilise töökeskkonna heaks: korralikud töövahendid, puhkeruumid, ühisüritused, eneseareng. Kuid kas ja kui palju me märkame ja toetame kolleege väljapool tööaega? Jah, töötaja eraellu sekkumisel on mingid piirid, aga kuidas märgata seda, kui kolleegi kodus on vägivald ja ta tõesti vajab abi?
Kuidas aidata vägivallaohvrist kolleegi?
  • Foto: Pexels
Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi Põhja piirkonna juhi Olga Jevdokimova sõnul on meil kolleegide ja tööandjatena suur võimalus märgata vägivallailminguid ning sama suur võimalus ja vastutus vägivalda sekkuda. Töökoht võib olla mõnel juhul perevägivalda kogevale töötajale ainus võimalus abini jõudmiseks või vägivallast märku andmiseks. Just seetõttu peaks iga töötaja teadma, kuidas pakkuda kannatajale väärikat tuge ja abi. Teema tõsisust süvendab ka praegune olukord, kus COVID-19 piirangute tõttu peavad paljud töötajad töötama kodukontoris.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele