• 14.12.20, 05:26

Jõulupühad ja summeeritud tööaeg – mida peaks teadma?

Kui töökoormus kõigub päevade ja nädalate lõikes, kasutatakse tavaliselt summeeritud tööaja arvestust ning võibki juhtuda, et tööpostil tuleb olla nii nädalavahetustel kui ka riigipühadel. Jurist selgitab, mida peavad tööandja ja töötaja graafikuga tööst ja summeeritud tööajast teadma.
Jõulupühad ja summeeritud tööaeg – mida peaks teadma?
  • Foto: Pexels
Graafikuga töö ja summeeritud tööaja puhul on oluline, et töötaja saaks enda normtunnid täis arvestusperioodi jooksul, milleks on maksimaalselt neli kuud. Tööandjal tuleb aga silmas pidada, et töötaja saaks kasutada seadusega ette nähtud igapäevast ja -nädalast puhkeaega.

Seotud lood

Uudised
  • 10.12.20, 07:54
KKK: kas koondatud töötajal on eelisõigus tööle saada?
Kas kolm kuud tagasi koondatud töötajal on uue töökuulutuse avaldamisel eelisõigus tööle saada ja kas vastab tõele, et talle ei tohi siis kohaldada katseaega? Personali Praktiku lugeja küsimusele vastab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Uudised
  • 11.12.20, 08:00
Riigikogu kiitis heaks haiguspäevade varasema hüvitamise
Riigkogus 9. detsembril vastuvõetud seadusemuudatuse eesmärk on vähendada haigestumisel töötajate omavastutust ning langetada inimeste haigena tööl käimise riski ning seeläbi COVID-19 haiguse levikut.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele