Autor: Kristi Sild • 31. mai 2021
Ainult tellijatele

Kas ja kuidas saab töötasu maksta virtuaalvääringutes?

Tööõiguse teabevaras kirjutab advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild lähemalt sellest, kas ja kuidas saab tööandja maksta töötasu näiteks krüptorahas.

Autor: Pixabay

Kuna virtuaalvääringute populaarsus kasvab, siis on mõned tööandjad avaldanud soovi maksta töötasu krüptorahas (nt bitcoin, ethereum vms). Töölepingu seaduse § 29 lg 3 nõuab, et töötasu makstakse rahas. Eestis kasutusel olevaks rahaks on euro. Krüptoraha ei ole õiguslikus mõttes raha. Euroopa Liidu tasandil ei ole ametlikku definitsiooni krüptovääringute kohta, mistõttu kasutatakse läbisegi erinevaid mõisteid (nt krüptoraha, mittetraditsiooniline valuuta, virtuaalvaluuta jne).

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Kai MillerPersonaliuudised.ee juhtTel: 5330 5136
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700