Alampalga liiga kiire tõus võib väiksema palgaga töökohtade jaoks saatuslikuks saada
23. augustil sotsiaalministeeriumis esitletud Tartu Ülikooli läbi viidud uuring alampalga mõjust Eesti sotsiaalmajanduslikule arengule kinnitab, et alampalga tõusu mõju hõivele on Eestis olnud pigem positiivne ning on aidanud tõsta ka alampalgast suurema palgaga töötajate sissetulekuid. Samal ajal ei ole alampalga tõstmine negatiivselt mõjutanud ettevõtete ekspordikasvu.
Arto Aas
Foto: Liis Treimann
„Loodan, et uuringutulemused annavad ametiühingutele ja tööandjatele uut väärtuslikku teavet alampalga sotsiaalmajanduslike mõjude kohta, mis loob eeldused ka parema alampalga kokkuleppe saavutamiseks. Toetan väga senist tava, kus alampalga suuruse lepivad kokku tööturu osalised,“ sõnas tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Tartu Ülikooli tehtud uuring annab olulist infot ka riigile ja kohalikele omavalitsustele nii õigusruumi kui ka sotsiaalsüsteemi kujundamisel.“
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.