Praeguses tööturuolukorras on töötajate organisatsioonis hoidmisest saanud konkurentsis püsimiseks olulisim küsimus. Võiks arvata, et kõik tööandjad panustavad töötajate lojaalsuse kasvatamisesse, aga päris nii see ei ole.

- Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.
Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee töötajate küsitluste tulemused näitavad, et üle viiendiku töötajatest mõtleb sageli või väga sageli töökoha vahetamisele ja plaanib seda lähiajal ka teha, kaks kolmandikku töötajatest jälgib tööpakkumisi või on avatud pakkumistele. Lojaalsuse koondindeks, mis arvutatakse mitme küsimuse vastuste pealt, on kõrge või väga kõrge küll üle pooltel (57%), kuid ülejäänud töötajad (43%) on oma organisatsiooniga pigem lõdvalt seotud. Kokku osales küsitluses ligi 6000 töötajat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Meeskonna väsimus ei avaldu alati üksnes numbrites, vaid tihti annab sellest märku hoopis kahanenud algatusvõime, väiksem koostöövalmidus või tunne, et inimesed on justkui “kohal”, kuid nagu poleks ka. Just sellistes olukordades ei pruugi järgmine nelja seina vahel toimuv PowerPointiga koolitus anda soovitud tulemust, sest tegelikult vajatakse hoopis keskkonnavahetust, mis rutiinist välja raputab ning vajaliku motivatsiooni ja energia taastab.