Ainult tellijatele
Autor: Meeli Miidla-Vanatalu • 8. aprill 2022
Ainult tellijatele

KKK: tähtajalise lepinguga töötaja koondamine

Kas tähtajalise töölepinguga töötajat saab koondada ja millist hüvitist peab sel juhul töötajale maksma?
Meeli Miidla-Vanatalu , tööinspektsiooni direktori asetäitja
Autor: Annela Samuel

Töölepingu seadus ei keela ega piira töötaja koondamist ainult sel põhjusel, et temaga on sõlmitud tähtajaline tööleping, kuid alati tuleb hinnata kõiki asjaolusid koos. Jätkuvalt ei tohi koondada rasedat ega naist, kellel on õigus saada emapuhkust, ega isikut, kes kasutab isapuhkust, lapsendajapuhkust või vanemapuhkust (TLS § 93). Lisaks tuleb tööle jätmisel eelistada töötajate esindajaid ja töötajaid, kes kasvatavad alla kolmeaastast last (TLS § 89 lg 5 ja § 94). Need erinõuded ei kehti ainult ettevõtte likvideerimise või pankroti korral.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700
Liina AruKonverentside programmijuhtTel: 5559 1230