Tööandja üks oluline kohustus ohutu töökeskkonna loomisel on hea psühhosotsiaalse töökeskkonna tagamine. Töötajad, kes tunnevad end töökohal hästi, panustavad rohkem töötulemuste saavutamisse, nad on loovamad ja pühenduvad rohkem ettevõtte heasse arengusse.
Ent kui igapäevasaginas on jäänud mõtestatud tegevus psühhosotsiaalsete ohuteguritega tegelemisel tähelepanuta ja organisatsiooni toimedünaamika on hakanud tõrkuma, juhtub sageli nii, et üks asjaosalistest pöördub oma murega kiusamise, ahistamise, ebavõrdse kohtlemise või mõne muu psühhosotsiaalse ohuteguri esinemise tõttu tööinspektsiooni poole. Psühhosotsiaalse ohuteguri esinemise kohta teate saamisel reageerib amet vastavalt saabunud teate sisule, kas võttes ühendust ettevõttes määratud töökeskkonnaspetsialistiga, saates ettevõttele teavitava märgukirja või vajaduse korral algatab järelevalvemenetluse asjaolude selgitamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.