• 28.04.23, 11:00

Töötada või mitte töötada ... üksinda?

Üksindusest töökohal on saanud tänapäeva uus epideemia. Koos kaugtöö võimaluste suurenemisega ja erisuguste tehnoloogiate kasutamisega kogevad paljud töötajad oma kolleegidest ning töökultuurist eraldatuse ja üksilduse tunnet. Töökoha üksindus võib oluliselt mõjutada töötaja heaolu, töörahulolu ja tootlikkust.
Tartu Ülikooli muutuste juhtimise magistrikava üliõpilane Mait Kask
  • Tartu Ülikooli muutuste juhtimise magistrikava üliõpilane Mait Kask
  • Foto: Raimo Roht
Sattusin hiljuti Pärnus näitusele „Palju Õnne!?“. See Eesti Tervisemuuseumi näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust arutleb inimlikus, kuid tõenduspõhises võtmes selle üle, mis on elus tõeliselt tähtis. Hea meel oli näha muuhulgas stendi, mis esitab küsimuse, kas üksi saab õnnelik olla. See näitab, et üksindus on meie vaimse tervise tasakaalu valemi üks muutujatest. Aktiivsemalt iseenda heaolu eest seisjad võtavad teadlikult aega iseendale, leiavad koha ning peavad endaga aru.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele