Üksindusest töökohal on saanud tänapäeva uus epideemia. Koos kaugtöö võimaluste suurenemisega ja erisuguste tehnoloogiate kasutamisega kogevad paljud töötajad oma kolleegidest ning töökultuurist eraldatuse ja üksilduse tunnet. Töökoha üksindus võib oluliselt mõjutada töötaja heaolu, töörahulolu ja tootlikkust.

- Tartu Ülikooli muutuste juhtimise magistrikava üliõpilane Mait Kask
- Foto: Raimo Roht
Sattusin hiljuti Pärnus näitusele „Palju Õnne!?“. See Eesti Tervisemuuseumi näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust arutleb inimlikus, kuid tõenduspõhises võtmes selle üle, mis on elus tõeliselt tähtis. Hea meel oli näha muuhulgas stendi, mis esitab küsimuse, kas üksi saab õnnelik olla. See näitab, et üksindus on meie vaimse tervise tasakaalu valemi üks muutujatest. Aktiivsemalt iseenda heaolu eest seisjad võtavad teadlikult aega iseendale, leiavad koha ning peavad endaga aru.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!