• 14.07.23, 09:05

Häbimärgistuse paljastamine: töökultuuris levinud 8 vaimse tervise müüti mõranevad

Vaimse tervise probleeme kogevad ainult saamatud töötajad, kes ei saa oma asjadega hakkama – see on üks levinumaid väärarusaamu ettevõtetes, sõnab Peaasi.ee organisatsioonide vaimse tervise arenguprogrammi juht Signe Sillasoo ning lükkab koos sellega ümber veel seitse vaimse tervisega seotud müüti töökeskkonnas.
Avatud vestlused vähendavad häbimärgistamist, tabusid ja eraldatuse tunnet, kasvab julgus vaimse tervise teemadel mõtteid jagada, abi küsida ja otsida.
  • Avatud vestlused vähendavad häbimärgistamist, tabusid ja eraldatuse tunnet, kasvab julgus vaimse tervise teemadel mõtteid jagada, abi küsida ja otsida. Foto: Pixabay
„Selline mõtteviis soodustab mürgist töökeskkonda ja -kultuuri,“ sõnas Sillasoo müütidele viidates ja rõõmustas, et õnneks on iganenud arusaamad järjest enam muutumas. Organisatsioonides kasvab teadlikkus töötajate vaimse tervise hoidmise olulisusest. Samuti saadakse järjest enam aru, kui tähtsat rolli mängib ja kui palju mõjutab see teema ka ettevõtete arengut ja majandustulemusi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele