Seis tööturul: konkurents ühele ametikohale on kasvanud 58%

Kui eelmise aasta kolmandas kvartalis laekus tööpakkumistele keskmiselt 24 kandideerimisavaldust, siis tänavu on see number juba 39, näitab CVKeskus.ee statistika. Võrdlusena konkureeris 2020. aasta tervisekriisi ajal ühe ametikoha nimel aga koguni 59 töövõtjat.
Enim on konkurents kasvanud korrakaitse ja turvavaldkonnas.
  • Enim on konkurents kasvanud korrakaitse ja turvavaldkonnas.
  • Foto: Andres Haabu
Enim on konkurents kasvanud korrakaitse ja turvavaldkonnas, kus vaba ametikoha nimel on konkureerimas pea kaks korda rohkem töövõtjaid (+95%) kui aasta tagasi. Keskmiselt laekub seal tööpakkumistele 21 kandideerimisavaldust (eelmisel aastal 11).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.04.26, 17:01
Kui rohepööre paneb põntsu töötaja tervisele, siis kas sellist rohepööret me tahtsimegi?
Rohepööre on muutunud justkui kohustuslikuks märksõnaks. Mis saab aga siis, kui keskkonnasäästlik lahendus tähendab, et keegi peab iga päev tassima kümneid kilosid rohkem või töötama tingimustes, mis ei ole enam inimlikud? “Päris jätkusuutlikkus ei saa tulla inimese tervise arvelt. Küsimus pole üksnes selles, kuidas vähendada jalajälge, vaid selles, kelle õlgadele ülesanne päriselt pannakse,” ütleb Saku Lätte turundusjuht Airi Freimuth.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele