31. detsembril lõpeb töövõimereformi raames välja töötatud pikaajalise kaitstud töö teenuse (PKT) pilootprojekt. Kaheksa aasta jooksul nõustati ja juhendati ning oli aktiivselt tööga hõivatud kokku 2055 inimest. Teenuseosutajaid oli üle Eesti kokku 46.
- Koristamine oli üks töö, mida erivajadusega inimesed teha said. Foto: Raul Mee
Lõppeva pilootprojekti käigus said puuduva töövõimega (sh vaimupuudega, psüühilise haigusega, liitpuudega, nägemispuudega, peaajutraumaga) inimesed töökeskustes teha erineva raskuskategooriaga töid, nagu tellimustööd, omatoodang, puhastusteenindus ja köögi abitööd. Teenuseosutajad leidsid projektis osalejatele sobivaid töid ka väljaspool töökeskuseid, näiteks heakorratööd koostööpartnerite juures ning abitööd metsas ja aiandis.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.