Edukamad on need tiimid, kus arutatakse üksteise ootuste üle, seda eriti meeskondades, kus töötavad õlg õla kõrval eri vanuses inimesed. Enne kui eeldada teistelt kohanemist, peaks olema valmis ise kolleegide ootustele vastu tulema.
- Elisa personaliüksuse juht Kaija Teemägi näeb hea meelega, et igasse töötajasse suhtutakse lähtuvalt tema põlvkonna eripäradest, olgu selleks siis näiteks valik, kas saata töötajale e-kiri või või teha telefonikõne. Foto: Elisa
Töötatud aastate arv eluea jooksul kasvab ning üha kõrgemas vanuses inimesed osalevad aktiivselt tööturul. Samal ajal tahavad ka paljud noored varakult töökogemusi omandada. Nii kohtab meeskondades aina mitmekülgsemaid kooslusi. Nad elavad sisuliselt erinevates maailmades, räägivad eale iseäralikku slängi ja eelistavad suhelda enda jaoks koduseks saanud kanalites. Kuskil selle keskel võiks sündida edukas koostöö. Ühest küljest on juhi ülesanne luua õhkkond, kus kõigil on hea oma tööd teha, kuid tiimitöö nõuab panust igalt liikmelt. On kolm olulist kuldreeglit, mida igaüks võiks selle puhul jälgida.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.