• 28.06.24, 10:00

Puhkamine – üks ülivajalikke, kuid nii mõnelegi tööelu raskeimaid osi

Kui te nüüd küsite, kuidas üldse saab väita, et puhkamine võiks olla tööelu raske osa, sest tundub ju loogilisemana, et kõik tööinimesed ootavad pikisilmi väljateenitud puhkust ja võimalust end täielikult välja lülitada, pean isikliku kogemuse põhiselt siiski tõdema, et puhkamine võib olla üks tööelu (elu) raskeimaid osi, sest pidev tegutsemine tundub palju kasulikum kui niisama molutada. Miks ja kuidas ikkagi puhata ja aega päriselt maha võtta?
Juht ja juhtimis-coach (PCC; ICF) Marika Raiski
  • Juht ja juhtimis-coach (PCC; ICF) Marika Raiski Foto: Jake Farra
Tahaksin alustada kõige olulisemast. Kui me ei puhka ega märka õigel ajal aega maha, võib see lihtsasti viia ületöötamiseni, mis omakorda mõjutab negatiivselt nii meie vaimset kui ka füüsilist tervist. Vaimset tervist kuni depressioonini ning füüsilist tõsisemate haiguste tekkeni välja. Mõlemal juhul võib taastumine võtta nädalaid, kui mitte kuid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele