• 14.02.22, 18:08

Maris Krieger: tagasihoidlikkus ei ole voorus, vähemalt mitte USA tööturul

Virtuaalkohviku sarjas „Eesti Personalijuhid välismaal“ tuli seekord juttu sellest, mida tähendab erialase karjääriga (taas)alustamine USAs, mis on Eesti ja USA personalijuhtimise põhilised erinevused ning mida annab kohalik SHRMi professionaalne sertifikaat.
Maris Krieger, MCG Health personalidirektor.
  • Maris Krieger, MCG Health personalidirektor.
Oma USA-kogemust jagas virtuaalkohvikus MCG Health personalidirektor Maris Krieger. Personalijuhtimise valdkonnas alustas Maris Eesti Telefonis (praegune Telia). Eestis on ta personalijuhina töötanud ka Hansapangas (praegune Swedbank), Webmedias (praegune Nortal) ja Fazeris. USAsse jõudis Maris elukaaslase kaudu. Kaheksa aastat oli USA ja Eesti vahel reisitud ja 2010. aastal otsustati, et Maris kolib lõpuks USAsse elukaaslase juurde. „USAs sain alguses korraliku kultuurišoki,“ meenutab Maris. „Pealtnäha tunduvad inimesed ja kultuur samasugused nagu meil, aga tegelikult on sisseelamine raske ja eelarvamused Euroopast tulnud inimese suhtes suured. Kõik on pealtnäha väga meeldivad ja sõbralikud, julgustavad, et saada e-kiri ning hoiame ühendust, aga tegelikult midagi ei juhtu,“ on ta kogenud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele