Virtuaalkohviku sarjas „Eesti Personalijuhid välismaal“ tuli seekord juttu sellest, mida tähendab erialase karjääriga (taas)alustamine USAs, mis on Eesti ja USA personalijuhtimise põhilised erinevused ning mida annab kohalik SHRMi professionaalne sertifikaat.
- Maris Krieger, MCG Health personalidirektor.
Oma USA-kogemust jagas virtuaalkohvikus MCG Health personalidirektor Maris Krieger. Personalijuhtimise valdkonnas alustas Maris Eesti Telefonis (praegune Telia). Eestis on ta personalijuhina töötanud ka Hansapangas (praegune Swedbank), Webmedias (praegune Nortal) ja Fazeris. USAsse jõudis Maris elukaaslase kaudu. Kaheksa aastat oli USA ja Eesti vahel reisitud ja 2010. aastal otsustati, et Maris kolib lõpuks USAsse elukaaslase juurde. „USAs sain alguses korraliku kultuurišoki,“ meenutab Maris. „Pealtnäha tunduvad inimesed ja kultuur samasugused nagu meil, aga tegelikult on sisseelamine raske ja eelarvamused Euroopast tulnud inimese suhtes suured. Kõik on pealtnäha väga meeldivad ja sõbralikud, julgustavad, et saada e-kiri ning hoiame ühendust, aga tegelikult midagi ei juhtu,“ on ta kogenud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.