Mihkel Tammo: juhtimismaastiku uus suund on vaimne intelligentsus
Juhtimises on tõusnud emotsionaalse intelligentsuse kõrvale uus termin, milleks on vaimne intelligentsus, ütleb EASi ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse direktor ning Rohetiiger algatuse asutaja Mihkel Tammo.
Kui oled valinud õige inimese tiimi, sa usaldad teda ja annad talle kuuluvustunde ja eesmärgi, siis pole vaja teda selleks survestada, et ta head tööd teeks, ütleb Tammo (paremal). Foto: Erakogu
Kui eelmise sajandi ärimudeli keksimine eluiga oli 54 aastat, siis aastal 2022 on see 6 aastat. Selline muutus vajab ka teistmoodi juhtimist. „Meie ümber on palju ärevust, mis minu arust on eelmise põlvkonna Lääne juhtimiskultuuri vili, kus märksõnadeks oli pudelikaelad ja protsesside efektiivistamine: juhi roll oli tekitada pidevalt surveid eesmärkide suunas. Minu vaates peaks olema tänase juhi roll survete eemaldamine,“ ütleb Tammo. „Minu juhtimise alustala on rahulikkus. Kui oled valinud õige inimese tiimi, sa usaldad teda ja annad talle kuuluvustunde ja eesmärgi, siis pole vaja teda selleks survestada, et ta head tööd teeks.“
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.