Tööinspektsioon: hea töökeskkond eeldab oskust märgata ohte ja neid maandada

tookeskkond
Paljusid õnnetusi oleks aga saanud vältida, kui tööandjad ja töötajad oleksid...

Tööinspektsioon tutvustas kolmapäeval ülevaadet 2015. aasta töökeskkonnast. Loe ja saa teada, kui palju oli möödunud aastal töötavaid inimesi, kui suur oli töötuse määr ja mis toimus tööõnnetuste valdkonnas.

Raport 2015. aasta kohta toob esile, et  Eesti tööturg oli aktiivne: tööl oli 16 000 inimest (3%) rohkem kui aasta varem (kokku 640 900 inimest) ning aastaga loodi juurde 1919 ettevõtet, kus töötab vähemalt üks inimene. Töötuse määr oli läinud aastal 6,2%.

Tööinspektsioon kontrollis tööohutuse, -tervishoiu ja -suhete olukorda 3838 ettevõttes. Tööohutuse ja -tervishoiu alaseid rikkumisi tuvastati 17 611 ning töölepingu seaduse rikkumisi 1761. Töötajad ja tööandjad esitasid töövaidluskomisjonile 2691 avaldust.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on aastatega töökeskkond Eestis paranenud, ent arenguruumi on piisavalt. „Tööelu on muutunud mitmekesiseks. Inimesed teevad tööelu jooksul mitu karjääri, omandavad uue elukutse, loovad oma ettevõtte. See mõjutab oluliselt töösuhteid ja esitab uusi väljakutseid tööelu reguleerivale seadusandlusele,” ütles ta.

Eelmisel aastal juhtus 4774 tööõnnetust, neist 3800 kerget (79,6%), 958 rasket (20,1%) ning 16 neist (0,3%) lõppes töötaja surmaga. Raskete tööõnnetuste osakaal kasvas varasemaga võrreldes 7%, surmaga lõppenud tööõnnetuste osakaal jäi samaks, tööõnnetuste koguarv kasvas aastaga 2,8%.

Seaduse kohaselt loetakse tööõnnetuseks õnnetus, mis juhtub töölepingu alusel või teenistussuhte raames töötava inimesega. Maripuu sõnul jääb tööõnnetuste tõttu aastas tegemata umbes miljon tundi tööd. „Paljusid õnnetusi oleks aga saanud vältida, kui tööandjad ja töötajad oleksid ohutusele rohkem tähelepanu pööranud. Oluline on osata näha ja hinnata riske ning neid maandada nii, et inimesed oleksid terved ja saaksid keskenduda oma tööle,” lisas ta.

Tööinspektsiooni koostatud 2015. aasta töökeskkonna ülevaatega saab tutvuda siin.

Allikas: Tööinspektsioon

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused