Sõnajalad loovad Ida-Virumaale üle 300 töökoha

sonajalad
Vennas Andres (vasakul) ja Oleg Sõnajalg oma tuuliku katusel.

Vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv tuulikutootja Eleon plaanib luua Jõhvi Logistika- ja Äriparki tuulikulabade tootmisüksuse, mis looks Eleoni juhi Oleg Sõnajala sõnul töökohti kuni 360 inimesele, kirjutab Äripäev online.

Eleon sõlmis tootmise loomiseks kokkuleppe sihtasutusega Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA). Jõhvi tööstuspargi esindaja, SAIVTA juhatuse liikme Teet Kuusmiku kinnitusel on kehtestatud detailplaneering ning välja ehitatud tehniline põhiinfrastruktuur. Kokku läheb tuulikulabade tootmise alla 4,2 hektarit maad.

Oleg Sõnajalg selgitas, et toodetavate labade suuruse tõttu – ühe laba pikkus on üle 60 m ja laius pea 5 m – on nende tootmiseks vaja teatavaid tingimusi, millele Jõhvi Logistika- ja Äripark hästi sobis. „Tänu Sillamäe sadama lähedusele on toodangu eksportimine logistiliselt lihtne. Oleme planeeringu teinud selliselt, mis võimaldab vajadusel toota ka kõige suuremaid tuulikulabasid, mis praegu on maailmas kasutusel,” lausus ta.

Sõnajala sõnul kulub ühe 65 meetri pikkuse laba tootmiseks 2000 inimtundi ning seega ühe tuuliku komplekti tootmiseks kolm korda sama palju. „Tehase võimekus on valmistada aasta jooksul ühe vahetusega 51 komplekti labasid, mis annab tööd 180 inimesele, ning tulevikus kahes vahetuses töötades saame toodangu mahu kahekordistada.”

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused