Vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv tuulikutootja Eleon plaanib luua Jõhvi Logistika- ja Äriparki tuulikulabade tootmisüksuse, mis looks Eleoni juhi Oleg Sõnajala sõnul töökohti kuni 360 inimesele, kirjutab Äripäev online.
- Vennas Andres (vasakul) ja Oleg Sõnajalg oma tuuliku katusel. Foto: Andres Haabu
Eleon sõlmis tootmise loomiseks kokkuleppe sihtasutusega Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA). Jõhvi tööstuspargi esindaja, SAIVTA juhatuse liikme Teet Kuusmiku kinnitusel on kehtestatud detailplaneering ning välja ehitatud tehniline põhiinfrastruktuur. Kokku läheb tuulikulabade tootmise alla 4,2 hektarit maad.
Oleg Sõnajalg selgitas, et toodetavate labade suuruse tõttu – ühe laba pikkus on üle 60 m ja laius pea 5 m – on nende tootmiseks vaja teatavaid tingimusi, millele Jõhvi Logistika- ja Äripark hästi sobis. „Tänu Sillamäe sadama lähedusele on toodangu eksportimine logistiliselt lihtne. Oleme planeeringu teinud selliselt, mis võimaldab vajadusel toota ka kõige suuremaid tuulikulabasid, mis praegu on maailmas kasutusel,” lausus ta.
Sõnajala sõnul kulub ühe 65 meetri pikkuse laba tootmiseks 2000 inimtundi ning seega ühe tuuliku komplekti tootmiseks kolm korda sama palju. „Tehase võimekus on valmistada aasta jooksul ühe vahetusega 51 komplekti labasid, mis annab tööd 180 inimesele, ning tulevikus kahes vahetuses töötades saame toodangu mahu kahekordistada.”
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.