Luu- ja lihaskonnahaigusi on üha enam ka noortel inimestel

Toomas Pold
Toomas Põld

Täna, 28. aprillil tähistatakse ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva, mille eesmärk on ennetada tööõnnetusi ja kutsehaigusi kogu maailmas.

„Vähene kutsehaiguste ennetamine avaldab negatiivset mõju nii töötajatele, nende perekondadele kui ka ühiskonnale tervikuna, tekitades tohutuid kulutusi seoses töövõime vähenemise ja sotsiaalkindlustussüsteemide koormamisega,” kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Kuigi praegu pole olukord töötervishoiu valdkonnas ja sellesse panustamises ideaalne, on Põllu sõnul kümne aastaga toimunud märgatav progress paremuse poole – teadlikkus on kasvanud ja tööandjad on aru saanud, et meie elanikkond vananeb ning töötajate hoidmiseks tuleb nende tervisesse rohkem panustada. „Eestis on väga palju ettevõtteid, mis töötervishoidu tõsiselt panustavad, ja ma julgen öelda, et meie kliendid teevad oma töötajate heaks kindlasti rohkem, kui seda seadus nõuab, ning töötervishoidu ei investeerita pelgalt paberi pärast.”

Peamiselt avastatakse töötervishoiukontrollides arvukalt südame- ja veresoonkonnahaiguste riskifaktoreid: kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase veres, ülekaalulisus, vähene füüsiline aktiivsus ja psühholoogilised tegurid, kuid töötervishoiukontrollis on avastatud ka väga tõsiseid terviseprobleeme nagu näiteks lahtist tuberkuloosi, diabeeti, infarkti ja kasvajaid. „Kõige levinumad tööga seotud probleemid on hetkel aga luu- ja lihaskonna kaebused ning probleemid on järjest noorematel inimestel. Kui selle probleemiga kohe ei tegeleta, siis on meil 20 aasta päras terve põlvkond kroonilisi haigeid,” lisas Põld.

Tööd tuleks teha veel ka parema koostöö nimel – kõik töötervishoiuarstid peaksid oma informatsiooni samuti digilukku panema, et perearst saaks jälgida dünaamikat. Seda paljud teenuseosutajad aga ei tee ja siin peaks riik järelevalve abil kindlasti muutuste kiirendamisele kaasa aitama. Samuti tuleks rõhku pöörata sellele, et töötervishoiu arsti ja töökeskkonnale tehtud riskianalüüsi välja toodud probleemidega tegeletakse ka parktikas ning siinkohal on väga oluline nii tööandja kui ka töötaja enda panus.

Tööinspektsiooni statistika põhjal sai aastail 2009–2015 töökohal toimunud õnnetustes raskelt viga 5551 ja surma 191 inimest. Tänavu on töökohal surma saanud 13 inimest. 

Allikas: Qvalitas Arstikeskus AS

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused