• 04.08.25, 10:36

Eesti ärimeeste tööjõurendi firma jätab maha rahvusvahelise probleemide rägastiku

Skeem, kus inimesed töötasid Leedus, aga olid registreeritud Poolas, probleemid palkadega, valesti vormistatud lepingud, ebarahuldavad töötingimused, töötajate üleviimine ühest ettevõttest teise - selline on vaade seestpoolt Staffrenti ärile ja ettevõttega seotud inimestele.
Maria töötas Viljandis tuntud tehases, aga tehase nime pole talle antud dokumendis üldse kirjas, ja selle ettevõtte omanik väidab, et nende ettevõtetega ta koostööd ei teinud. Tegemist oli töövõtulepinguga, mis töötajatele sotsiaalseid garantiisid ei paku.
  • Maria töötas Viljandis tuntud tehases, aga tehase nime pole talle antud dokumendis üldse kirjas, ja selle ettevõtte omanik väidab, et nende ettevõtetega ta koostööd ei teinud. Tegemist oli töövõtulepinguga, mis töötajatele sotsiaalseid garantiisid ei paku.
  • Foto: By Jason Leung on Unsplash
Äripäeva venekeelne sõsarleht Delovõje Vedomosti avastas mitmest riigist kümmekond tööjõurendifirma Staffrentiga seotud ettevõtet, kes olid koostööga äärmiselt rahulolematud. Leedus on Eesti omanikega Staffrent UABd karistatud ebaseadusliku tööle rakendamise eest.

Seotud lood

Uudised
  • 21.07.25, 13:15
Kes peab renditöö puhul maksma töötasu?
Tööinspektsiooni selgituse kohaselt vastutab renditöötaja palga eest rendiettevõte, kuid töökorraldusi võib anda ka kasutajaettevõtja.
Uudised
  • 28.07.25, 12:45
Ettevõte nõuab renditöötajalt isikukaitsevahendeid – nii see ei pea olema
Seaduse kohaselt tagab renditöö puhul isikukaitsevahendite andmise kasutajaettevõtja, kirjutab tööinspektsioon.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele