12. maist jõustus uus EURES-e määrus, millega laienes tööotsijatele ja tööandjatele pakutavate teenuste valik.

- Uuenduse eesmärk on pakkuda välismaal tööd otsivale inimesele samasugust tuge kui inimesele, kes otsib tööd oma koduriigis.
- Foto: EURES
Eesti Töötukassa EURES-e teenusejuht Marta Traks ütles, et suurimaks uuenduseks on see, et nüüdsest võivad EURES-e võrgustikuga liituda ka erasektori töövahendusettevõtted. „Kui erasektori töövahendaja liitub EURES-e võrgustikuga, siis vahendatakse tema pakutavaid töökohti üle-euroopalises EURES-e portaalis. Võrgustikuga liitunud eraettevõte peab lisaks töövahendusele pakkuma tööandjatele ja tööotsijatele ka tugiteenuseid. Liituda saavad nii eraettevõtted kui ka mittetulundusühendused,” selgitas Traks.
Teine oluline muudatus puudutab tööd otsivale inimesele pakutavat. Traksi sõnul on uuenduse eesmärgiks pakkuda välismaal tööd otsivale inimesele samasugust tuge kui inimesele, kes otsib tööd oma koduriigis. See tähendab, et igale inimesele, kes võtab ühendust ükskõik millise liikmesriigi tööturuasutusega, antakse infot EURES-e võrgustiku ja EURES-e pakutavate teenuste kohta. Samuti peavad liikmesriigid tulevikus avaldama EURES-e portaalis kõik tööpakkumised, mida riiklik tööturuasutus vahendab, ja lisama portaali oma tööotsijate CV-d. Viimast võib teha mõistagi vaid tööotsija nõusolekul.
EURES pakub tööotsijatele ja tööandjatele terviklikku teenust, mis sisaldab vastavalt vajadusele:
individuaalset karjääri- ja värbamisnõustamist;abi tööotsingutel ja töölevõtmisel;infot teises riigis töötamise või teisest riigist töötajate värbamise kohta;infot tööle saamisele / töötaja leidmisele järgneva abi kohta: näiteks keelekursused, integratsiooniteave, kohanemist toetavad teenused jms.
EURES on üle-euroopaline tööhõivevõrgustik, mida toetavad kõik Euroopa riiklikud tööturuasutused. EURES pakub teavet, nõuandeid ja värbamisteenuseid (tööandjate ja tööotsijate kokku viimine) kõigile Euroopa majanduspiirkonna ja Šveitsi töötajaile ja tööandjaile, samuti aitab võrgustik kõiki neid kodanikke, kes soovivad kasutada inimeste vaba liikumise põhimõtte eeliseid.
Liikmesriikide tööturuasutustes töötab üle 1000 EURES-e nõustaja.
Euroopa tööalase liikuvuse portaalis on praegu üle 1 000 000 tööpakkumise, oma
CV on seal avaldanud üle 250 000 tööotsija ja portaali kasutajaks registreerunud üle 6000 tööandja. Eestis koordineerib EURES-e tegevusi Eesti Töötukassa.
Uus EURES-e määrus on avaldatud
Euroopa Komisjoni Teatajas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?